ZIŅAS UN JAUNUMI / Profesora Larry Baken publiskā lekcija "Strīdu risināšana: solījumi, prakse un problēmas

Dec 14, 2010

15. decembris

Profesora Larry Baken publiskā lekcija "Strīdu risināšana: solījumi, prakse un problēmas

Rīgas Juridiskajā augstskolā notika Prof. Lerija Bakena, Hemlainas universitātes Juridiskās fakultātes profesora, publiskā lekcija, kurā viņš runāja par tematu "Strīdu risināšana: solījumi, prakse un problēmas".

Mūsdienu strīdu risināšanas praktiķi ir devuši daudzus solījumus par mediācijas, samierināšanas un citu vairāk iztiesāšanai līdzīgu strīdu risināšanas metožu panākumiem un ieguvumiem. Šie solījumi ietver ātrākus un labākus nolēmumus, uzlabotas personīgās attiecības un pat pārveidojošas pieredzes. Strīdu risināšanas nozares praktiķi ir atklājuši to, ka daudzas strīdu risināšanas tehnikas ir radījušas unikālas un satraucošas problēmas. Dažas no pašreizējām problēmām ietver:

• nolēmumu izpildi;
• konfidencialitātes jautājumus;
• mediācijas/arbitrāžas hibrīdu procesus;
• pretlikumīgu praksi un ētikas jautājumus;
• manipulācijas ar mediatoru un
• strīdu risināšanu, kas noteikta ar tiesas pavēli.

Profesors Bakens diskutēja par dažādām mūsdienu strīdu risināšanas tehnikām un to ietekmi uz tiesību piemērošanu. Īpaša uzmanību tika pievērsta tam, kā juristi var palīdzēt klientiem pieņemt izsvērtus lēmumus par strīda risināšanas iespējām un kā pieskaņot strīda risināšanas paņēmienus klienta vajadzībām un mērķiem. Profesors Bakens diskutēja par aizstāvības lomu strīdu risināšanas vidē un to, kā strīda risināšanas sarunas var uzlabot darījumu praksi. Vienlaikus viņš apskatīja līdzdarbības tiesību attīstību un strīdu risināšanu, kā arī to, kā ir iespējams integrēt strīdu risināšanas tehnikas praksē.