ZIŅAS UN JAUNUMI / Rīgas Juridiskā augstskola pilnībā norobežojas no mēģinājumiem saistīt tās vārdu ar politikas procesiem

Jun 15, 2011

RJA paziņojums presei 2011. gada 15. jūnijā

Rīgas Juridiskā augstskola (RJA) pilnībā norobežojas no mēģinājumiem saistīt RJA vārdu ar Latvijas politikas procesiem, kā tas ir darīts 15. jūnija Neatkarīgās Rīta Avīzes publikācijā. RJA vārdā nav izteikts neviens aicinājums ietekmēt Valsts Prezidenta vēlēšanas, kas pēc savas būtības būtu absurda rīcība.

RJA vienmēr ir godājusi akadēmiskās brīvības un augstskolu autonomijas principus, kā arī uzturējusi augstus izglītības standartus, tādēļ ir iemantojusi cieņu, kas nav jāpierāda. RJA patur tiesības izmantot visus tiesiskos līdzekļus, tai skaitā vēršanos tiesā, pret mēģinājumiem iesaistīt RJA politikas procesos.

Jākonstatē, ka minētā publikācija ir tapusi dienā, kad Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija skatīja priekšlikumu par likumdošanas izmaiņām, kas tieši skar RJA intereses. RJA pauž cerības, ka tā ir tikai sakritība.

RJA nekad nevienam nav piedāvājusi samaksu par iesaistīšanos politiskajā procesā.