RGSL

Piesakies

Padziļinātā programma

Padziļinātā programma Eiropas tiesībās un ekonomikā Austrumu partnerības reģionam un Centrālāzijai ir īpaša Rīgas Juridiskās augstskolas mācību programma 12 nedēļu garumā, kas paredzēta Austrumu partnerības reģiona un Centrālāzijas valstu publiskās administrācijas un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem. Prorgamma piedāvās mācības par Eiropas Savienības (ES) un starptautiskās ekonomikas, politikas un juridiskajiem jautājumiem, lai atbalstītu noteiktā reģiona valstu centienus tuvināties ar ES. Programmas īstenošanā piedalīsies mācībspēki no Latvijas Ārpolitikas institūta, Latvijas Universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas (Stocholm School of Economics in Riga) un Eiropas Publiskās administrācijas institūta (European Institute for Public Administration).

Apmācību programma, kuru koordinē RJA, tiek finansēta no Latvijas valsts budžeta attīstības sadarbības politikas ietvaros. 2016. gada rudens semestrī programmai atlasīja pārstāvjus no šādām valstīm: Albānija, Azerbaidžāna, Armēnija, Baltkrievija, Bosnija un Hercogovina, Gruzija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Kosova, Maķedonija, Moldova, Melnkalne, Serbija, Tadžikistāna, Turkmenistāna, Ukraina un Uzbekistāna.

Triju mēnešu mācību programma sākās 26. septembrī un ietvers augsti kvalificētu pasniedzēju lekcijas, seminārus, pieredzes pārņemšanu Latvijas valsts institūcijās, mācību braucienus uz Briseli un Luksemburgu. Programmas noslēgums un izlaidums plānots 2016. gada 15. decembrī.

Ilgtermiņa ieguldījums no apmācību programmas ir Austrumu partnerības reģiona un Centrālāzijas valstu attiecību stiprināšana ar ES, tādējādi sniedzot ieguldījumu Latvijas tuvējā kaimiņu reģiona stabilitātē un izaugsmē, kas ilgtermiņā pozitīvi atsaucas uz Latvijas divpusējām ekonomiskajām interesēm un drošības politiku. Izveidojot šādu programmu, nākotnē Latvija var sevi profilēt kā aktīvu reformu atbalstītāju Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīs un iedibināt profesionālu izglītības centru Rīgā, attīstot tā atpazīstamību visā reģionā.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties pa e-pastu: advanced@rgsl.edu.lv.

Brošūra “Advanced Programme in Law and Economics for the European Neighbourhood Policy Countries, Central Asia, and the Western Balkans” (.pdf)

Informējam, ka mājaslapas uzlabošanai izmantojam sīkdatnes

Piekrītu un vēlos turpināt