Programmas
LL.M

Starptautiskās publiskās tiesības un cilvēktiesības

Grāds
Sociālo zinātņu maģistra grāds tiesību zinātnē ar specializāciju starptautiskajās publiskajās tiesībās un cilvēktiesībās
Ilgums
1 gads
Valoda
angļu
Kredītpunkti
60 ECTS
Veids
Pilna laika: klātiene / Nepilna laika: klātiene
Maksa
5500 EUR
Akreditēta līdz
2020. gada 31. decembrim

Programmas apraksts

Programmas struktūra

Viengadīgās maģistra programmas apjoms kredītpunktos ir 60 ECTS teorijas studijās, no kuriem 30 ECTS veido maģistra darbs. Pēc programmas sekmīgas pabeigšanas studentiem tiek piešķirts sociālo zinātņu maģistra grāds tiesību zinātnē ar specializāciju starptautiskajās publiskajās tiesībās un cilvēktiesībās.

Kursi

Studentiem jāapgūst seši obligātie kursi un divi izvēles kursi, ko izvēlas no citu maģistra programmu specialitātēm un, programmu beidzot, jāizstrādā un jāaizstāv maģistra darbs.

Neatkarīgi no izvēlētās programmas, papildus obligātajiem kursiem ir jāapgūst arī  tiesību pamatu kurss un juridiskās pētniecības kurss.

Obligātie kursi:

Starptautiskās tiesības
Starptautiskās humanitārās tiesības un atbildība
Starptautiskās cilvēktiesības
Starptautiskā tiesvedība
Tiesas prāvu specifika Eiropas Cilvēktiesību tiesā
Cilvēktiesības un bizness

Uzņemšanas prasības

Visas maģistra programmas ir pieejamas studentiem, kuri ir saņēmuši bakalaura, maģistra vai līdzvērtīgu grādu tiesību zinātnēs vai ar tām saistītā jomā (ar nosacījumu, ka students spēj apliecināt pamatzināšanas tiesību jomā un atbilstošu darba pieredzi).

Studenti, kuri saņēmuši bakalaura grādu trīsgadīgajā programmā, no RJA piedāvātajām programmām var izvēlēties tikai divgadīgās maģistra programmas.

Angļu valodas zināšanas: IELTS 6+, TOEFL IBT 80+, TOEFL paper based 550+.

Kalendārs

Pieteikšanās atvērtaPieteikšanās atvērta. Semestris sākas 2.septembrī.

Mūsu absolventi par RJA

Anete Kleinberga
Latvija

Mana būtiskākā pieredze RJA ir attiecības, kādas es veidoju, jo īpaši ar ārvalstu pasniedzējiem. Viņi atvēra iespēju logu… starptautiskie profesori mūs ievirzīja brīvi domājošā un plašā perspektīvā.

Tīna Vecvagare
Latvija

RJA ir vieta, kurā bez studijām tiek sniegtas izdevības piedalīties tādos pasākumos kā diskusijas, semināri un tiesu izspēle, kurās papildināt savas profesionālās iemaņas un sadarbības tīklu ar šajā jomā sevi jau pierādījušiem profesionāļiem. Tas ir viens no daudzajiem sekmīgas karjeras priekšnoteikumiem.

Reinis Znotiņš
Latvija

Mēdz teikt, ka jurisprudence nav profesija, bet gan domāšanas veids…. Man veicās: savu studiju laikā RJA es ieguvu to un vēl daudz vairāk. Tagad varu raudzīties uz sevi kā uz cilvēku, kurš ir gatavs ātrai virzībai un status quo maiņai, vienlaikus stingri stāvot uz zemes ar abām kājām.

Kontaktpersona

Ja radušies jautājumi, sazinieties ar maģistra programmu direktoru.
Waleed Gumaa
Maģistra programmu direktors. Lektors